jozef@vsetkokautu.sk
+421 (0) 917 58 20 59 PO-PI 07:00-16:00

OPRAVA AUTOELEKTRIKY

Každé auto od najstarších po najnovšie modely obsahuje množstvo elektrických a elektronických súčastí. O čo je rok výroby auta novší, o to viac obsahuje elektrických a elektronických systémov. Každý systém je napájaný z hlavnej riadiacej jednotky cez elektrické káble (vodiče) do koncového zariadenia (iná riadiaca jednotka, alebo iná elektronická súčiastka).

Opravy autoelektriky zahrňujú : skrat v elektroinštalácii, predratie káblov, vlhkosť vo vozidle, nefunkčné centrálne zamykanie, nefunkčné elektrické ovládanie okien, elektrické ovládacie funkcie vozidla, nefunkčný autoalarm, opravy štartéra, alternátora, elektrického vstrekovania, zapaľovania, elektroinštalácie ABS a airbagov, centrálneho zamykania, autobatérií, imobilizéra, ventilátorov chladičov, kúrenia, prídavných svetiel, vzduchového podvozku, osvetlenia vozidla, jazdných asistentov atď.

Na odhalenie, identifikáciu a presnú špecifikáciu elektrických a elektronických závad najčastejšie používame kvalitné diagnostické zariadenie. Diagnostickým zariadením sa pripájame k riadiacej jednotke vozidla a zisťujeme príčiny elektronického, alebo elektrického problému vo vozidle ako : zobrazenie hodnôt z pamäte závad z riadiacich jednotiek, zobrazenie hodnôt zo snímačov a akčných členov, test akčných členov (otestuje funkciu motora čerpadla ABS, nastavenie škrtiacej klapky…), nastavenie servisného intervalu, nastavenie konfigurácie vozidla atď.

V našom servise disponujeme najmodernejšími diagnostickými zaradeniami na všetky typy starších, novších a aj nových vozidiel a to diagnostikou VAS 5054, TEXA a BOSCH. Naviac máme k diagnostike aj osciloskop, ktorý dokáže merať skutočné hodnoty napätí a prúdov v reálnom čase na jednotlivých elektrických a elektronických súčastiach vozidla v nadväznosti na iné snímače a akčné členy a tým vieme presnejšie určiť konkrétnu závadu, alebo jej príčinu.

error:
návrat hore